Terence Kongolo

Løse rykter og diskusjoner om spillere vi vil ha eller ikke vil ha

Terence Kongolo

Innlegg Torstein Norevik » 15 Jul 2016, 09:43

Stoke linkes nå til Feyenoord-stopperen Terence Kongolo, en 22-åring som står bokført med 2 landskamper for Nederland og som var med i troppen til VM 2014.

Jeg har tidligere hørt Kongolo omtalt som en meget lovende stopper, så her bør vi kanskje være om oss og få signert denne unggutten som ny makker til kaptein Shawcross. Han er trolig minst like god som de vi har, og med fremtiden foran seg.

Det nevnes en overgangssum på rundt 10m pund, og Feyenoord skal være villige til å selge for å skaffe penger til å bygge opp stallen sin. Kongolo selv virker utad ikke like interessert, men fokuserer på Feyenoord, men det er vel ingen uvanlig uttalelse så lenge ting bare befinner seg på ryktestadiet. ;)

Det er vel heller ingen bombe at også Everton og Southampton nevnes i samme åndedrag som Stoke når det gjelder interessen for Kongolo. Det er jo slett ikke uvanlig at disse tre klubbene omtales samtidig når det gjelder interesse for spillere, og det kan jo etterlate et spørsmål om dette bare er mediaspekulasjoner i agurktiden... ;)

http://www.stokesentinel.co.uk/stoke-ci ... story.html
Torstein Norevik
Ivrig Stokie
 
Innlegg: 2992
Registrert: 31 Jan 2011, 23:01
Bosted: Voss

Gå til Ryktebørsen

Hvem er i forumet

Brukere som leser i dette forumet: Ingen registrerte brukere og 1 gjest

cron